Dernek Tarihçesi

5782 defa

BURSA BASKETBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLER DERNEĞİ, 20 KASIM 1986 TARİHİNDE “BURSA BASKETBOL HAKEMLERİ DERNEĞİ” ADIYLA KURULMUŞTUR.

ERDEM SAKER, Ş.ERSİN TAŞ, ATTİLA TAPŞİN, NEDİM KOÇ, SARUHAN MEGREL, MUSTAFA YILDIRIM, RAFET DALGIÇ, VAROL ÇORAPÇIGİL, TURHAN ŞENGEZER, TAHSİN AKARSU VE BÜLENT ÖZGİRGİN’İN KURUCU ÜYELİĞİLİĞİNİ YAPTIKLARI DERNEĞİMİZİN KURUCU BAŞKANLIĞINI RAFET DALGIÇ YAPMIŞTIR. SARUHAN MEGREL, ATTİLA TAPŞİN, BÜLENT ÖZGİRGİN TAHSİN AKARSU DERNEĞİMİZİN İLK YÖNETİM KURULUNU OLUŞTURMUŞLARDIR.

BURSA BASKETBOL HAKEMLERİNİ TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLAMAK VE BURSA BASKETBOLUNUN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA KURULAN BURSA BASKETBOL HAKEMLERİ DERNEĞİ, İLK OLAĞAN GENEL KURULUNU 15 ŞUBAT 1987 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

MUSTAFA YILDIRIM ’IN BAŞKAN OLARAK SEÇİLDİĞİ GENEL KURULDA VAROL ÇORAPÇIGİL, SARUHAN MEGREL, TAHSİN AKARSU, HÜSEYİN ÇETİN YÖNETİM KURULUNU OLUŞTURMUŞLARDIR.

24 MART 2002 TARİHLİ GENEL KURUL TOPLANTISINDA DERNEĞİN İSMİ BURSA BASKETBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERi DERNEĞİ OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR.

16 MART 2014 TARİHİNDE YAPILAN SON GENEL KURUL TOPLANTISINDA DERNEĞİMİZİN KURUCU ÜYESİ VE BAŞKANI MUSTAFA YILDIRIM TEKRAR BAŞKANLIĞA SEÇİLMİŞTİR.

MUSTAFA YILDIRIM BAŞKANLIĞINDA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN BURSA BASKETBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ 48 ÜYE SAYISIYLA BURSA BASKETBOLUNUN GELİŞİMİNE DESTEK VERMEKTEDİR.

GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYEN VE BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATAN TÜRK BASKETBOLUNUN VE BURSA BASKETBOLUNUN BİR PARÇASI OLMAKLA GURUR DUYMAKTAYIZ.

SEÇKİN BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ OLARAK BURSA BASKETBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ; BASKETBOL HAKEMLİĞİ ANLAMINDA EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÇALIŞMALARIYLA ÜLKE ÇAPINDA VE ULUSLARARASI DÜZEYDE BASKETBOL HAKEMİ VE TEKNİK KOMİSER YETİŞTİRMEYİ, BASKETBOL HAKEMLERİNİN DEĞERLERİNİ KORUMAYI, BİRBİRLERİ ARASINDAKİ DAYANIŞMAYI ARTTIRICI FAALİYETLER ORGANİZE ETMEYİ AMAÇLAR.

HEDEFİMİZ, BASKETBOLA EMEK VEREN HAKEMLERİMİZE VE TEKNİK KOMİSERLERİMİZE DESTEK VERMEK VE ONLARIN TÜRK BASKETBOLUNA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET VERMELERİNİ SAĞLAMAKTIR.